Wpisy dla tagu "odcinek 10"

Szpilki na Giewoncie – odcinek 36 (sezon 3 odcinek 10)

Szpilki na Giewoncie – odcinek 36 (sezon 3 odcinek 10)

Halny nadciąga. Aniela od dwóch miesięcy czeka na wieści o Romku, który przepadł jak kamień w wodę. W biurze „Tu i Teraz” górale chcą się rozprawić z Arturem. Marta próbuje porozmawiać z Ewą na temat ich pensjonatów, które znajdują się na terenie nowej, kontrowersyjnej inwestycji. Kasia wręcza Arturowi pozwolenia na wejście na szczyt Makalu, ale to nie wywołuje u niego spodziewanej reakcji.

Czytaj całość

Szpilki na Giewoncie – odcinek 23 (sezon 2 odcinek 10)

Szpilki na Giewoncie – odcinek 23 (sezon 2 odcinek 10)

Anna, siostra Lucyny wyjeżdża do Krakowa. Do Zakopanego przyjeżdża Karol, mąż Zosi. Marcin zdaje mu raport z poszukiwań żony. Tymczasem w pensjonacie Anieli trwa miłosna sielanka Jaśka i Zosi. W redakcji „Tu i Teraz” Eliza prosi Martę, aby pomogła jej zorganizować wystawę fotograficzną Igora Ketlera. Do Elizy dzwoni z Warszawy Marek i zleca przygotowanie imprezy integracyjnej. Eliza, za namową Rafała, powierza organizację tego eventu Ewie. Do Ewy przyjeżdża niespodziewanie Aneta, by powiedzieć jej, że sypia z Grześkiem. W redakcji panuje podniecenie spowodowane zbliżającą się imprezą dla pracowników. Lucyna spotyka Michała i zaprasza go do siebie na herbatę. Michał namawia Lucynę, aby zgodziła się oddać Ewie w zarządzanie swój pensjonat. Tymczasem Ewa wybiera się do szpitala na zdjęcie gipsu Bartkowi i spotyka Jakuba. Marta i Igor pracują wspólnie nad przygotowaniem wystawy. Tymczasem Jasiek budzi się i widzi, że Zosia zniknęła. Rozpoczynają się poszukiwania. Do pensjonatu Anieli przyjeżdża Joanna, żona Bartka i zostawia dziecko.

Czytaj całość

Szpilki na Giewoncie – odcinek 10

Szpilki na Giewoncie – odcinek 10

Do biura gazety przychodzi Olga – żona Patryka. Oskarża Ewę, że Patryk za dużo pracuje i nie dostaje za to odpowiednich pieniędzy. Szczególnie nie ma go wieczorami. Żąda wyjaśnień, dlaczego Ewa tak wykorzystuje jej męża. Tymczasem Patryk odwiedza Andżelę – prostytutkę w agencji towarzyskiej, a żonę okłamuje, że późne powroty do domu spowodowane są pracą. Do biura przychodzi Bartek z bukietem kwiatów. Chce porozmawiać z Ewą, ale dochodzi do dosyć ostrej sprzeczki między zakochanymi. Słyszą to pracownicy biura i dochodzą do wniosku, że jednak między Bartkiem a Ewą musi być coś więcej, niż tylko przelotna znajomość. Nikt kto się nie kocha, nie kłóci się tak na zabój. Barbara przed wyjazdem do Warszawy prosi Ewę, żeby ta pomogła Anieli urządzić pogrzeb jej męża i syna. Aniela musi pożegnać się ze swoimi bliskimi, aby rozpocząć nowe życie. Rozmowa Ewy z Anielą jest bardzo emocjonalna, ale w końcu właścicielka pensjonatu zgadza się na symboliczny pogrzeb. Eliza, wciąż szukając okazji do zranienia Ewy, zaczyna interesować się Bartkiem.

Czytaj całość