Rusza realizacja serialu „Szpilki na Giewoncie”

Rusza realizacja serialu „Szpilki na Giewoncie”

„Szpilki na Giewoncie” to historia wielkomiejskiej dziewczyny z Warszawy, pracującej w agencji reklamowej, która na skutek niezbyt wybrednych awansów szefa, musi wyjechać ze stolicy. Zostaje przerzucona do malutkiego oddziału tej firmy w Zakopanem. Bohaterka najpierw z całego serca nienawidzi góralszczyzny i tęskni do życia w stolicy. Sytuacja zmienia się, gdy spotyka na swojej drodze pewnego GOPR-owca.

„Szpilki na Giewoncie” to serial opartym na oryginalnym, nie adaptowanym, scenariuszu. W sposób dowcipny i inteligentny będzie korzystać z potencjału fabularnego, jaki zawierają w sobie różnice kulturowe, stereotypy, zderzenia odmiennych światopoglądów i przyzwyczajeń.

Bohaterką serialu jest 29-letnia Ewa Drawska, warszawianka, „stworzenie absolutnie miejskie”. Ewa pracuje w dziale reklamy ogólnopolskiego dziennika „TU i TERAZ”. W wyniku intrygi swojego szefa Ewa trafia do oddziału firmy w Zakopanem, które jest ostatnim miejscem na ziemi, w którym pragnęłaby się znaleźć. Robi więc wszystko, aby jak najszybciej wykonać zadanie w zakopiańskim oddziale i wrócić do Warszawy. Ale jak to bywa, przewrotny los nie pozwoli Ewie tak łatwo wywinąć się z tego „zesłania”.

Producentem „Szpilek” jest Paisa Films, studio filmowe Macieja Ślesickiego. W bieżącym roku na ekrany polskich kin trafią aż trzy pełnometrażowe produkcje Paisa Films: „Trzy minuty”, animacja „Jeż Jerzy” oraz kolejny debiut realizowany w ramach „Czasu na Młodych”, autorskiego programu studia – „Zgorszenie publiczne”.

Producentem Wykonawczym jest Małgorzata Retei, producent i koproducent ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, m. in. „Nigdy w Życiu”, „Vinci”, „Przedwiośnie”, „Wszystko będzie dobrze”.

Reżyserem serialu jest Robert Wichrowski , który wcześniej realizował m.in. seriale „BrzydUla” i „Na Wspólnej”. Wyreżyserował także popularny film „Francuski numer” oraz wiele znanych teledysków. Scenariusze pierwszej serii napisali Radosław Figura, Paweł Trześniowski, Anita Nawrocka. Operatorem obrazu jest Jacek Fabrowicz.

Dodaj komentarz